Yoast SEO Premium (for WordPress) - en to ms translation catalogue (160 entries)

en: %1$s description
ms: Deskripsi %1$s

en: %1$s detected that you deleted a post. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
ms: %1$s telah mengesan bahawa siaran anda telah dipadam. Mungkin anda tidak tidak tahu %2$s? %3$s Baca siaran ini %4$s.

en: %1$s detected that you deleted a term. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post %4$s.
ms: %1$s telah mengesan bahawa anda memadam satu terma. Anda boleh sama ada: %2$s tidak tahu apa yang perlu dilakukan? %3$sBaca siaran ini %4$s.

en: %1$s detected that you moved a post (%5$s) to the trash. You can either: %2$s Don't know what to do? %3$sRead this post%4$s.
ms: %1$s telah mengesan anda telah memindahkan siaran (%5$s) ke tong sampah. Mungkin anda tidak tidak tahu %2$s? %3$s Baca siaran ini %4$s.

en: %1$s editor
ms: Penyunting %1$s

en: %1$s image
ms: Imej %1$s

en: %1$s preview
ms: Pratonton %1$s

en: %1$s title
ms: Tajuk %1$s

en: %1$s will be redirected to %2$s. Maybe it's worth considering to create a direct redirect to %2$s.
ms: %1$s akan dilencongkan ke %2$s. Mungkin lebih baik untuk mencipta lencongan terus ke %2$s.

en: %s can generate redirect files that can be included in your website web server configuration. If you choose this option the PHP redirects will be disabled. Only check this option if you know what you are doing!
ms: %s boleh menjana fail lencongan yang boleh dimasukkan ke dalam kofigurasi pelayan web website anda. Jika anda memiilh opsyen ini lencongan PHP akan dilumpuhkan. Hanya gunakan opsyen ini jika anda benar-benar pasti apa yang anda lakukan!

en: %s internal linking
ms: Pautan dalaman %s

en: (no title)
ms: (tiada tajuk)

en: 301 Moved Permanently
ms: 301 Berpindah Secara Kekal

en: 302 Found
ms: 302 dijumpai

en: 307 Temporary Redirect
ms: 307 Lencongan Sementara

en: 410 Content Deleted
ms: Kandungan 410 telah dipadam

en: 410 Redirect created from %1$s!
ms: Lencongan 410 dicipta dari %1$s!

en: 451 Unavailable For Legal Reasons
ms: 451 tidak boleh diperolehi atas sebab-sebab peraturan

en: Add Redirect
ms: Tambah Lencongan

en: Add custom fields to page analysis
ms: Tambah medan untuk mukasurat analisa

en: Add new prominent word
ms: Tambah perkataan menonjol yang baru

en: Add or remove prominent words
ms: Tambah atau keluarkan perkataan-perkataan menonjol

en: All prominent words
ms: Semua perkataan-perkataan menonjol

en: Analyze your content
ms: Analisa kandungan anda

en: As you're on Apache, you should add the following include to the website httpd config file:
ms: Oleh kerana anda menggunakan Apache, anda sepatutnya menambah include to the website httpd config file:

en: As you're on Nginx, you should add the following include to the Nginx config file:
ms: Oleh kerana anda menggunakan Nginx, anda sepatutnya menambah include to the Nginx config file:

en: By
ms: Oleh

en: By default we write the redirects to your %s file, check this if you want the redirects written to a separate file. Only check this option if you know what you are doing!
ms: Secara asasnya kami menulis lencongan ini untuk fail %s anda, tanda ini jika anda mahu lencongan ditulis ke fail berasingan. Hanya tanda opsyen ini jika anda tahu apa yang anda lakukan!

en: Calculation completed.
ms: Kiraan telah siap.

en: Calculation in progress...
ms: Kiraan sedang berlangsung...

en: Cancel
ms: Batal

en: Choose from the most used
ms: Pilih mana yang selalu digunakan

en: Close
ms: Tutup

en: Create Redirect
ms: Buat Lencongan

en: Create redirect
ms: Buat Lencongan

en: Delete
ms: Padam

en: Edit
ms: Sunting

en: Edit %1$s preview
ms: Sunting pratonton %1$s

en: Edit prominent word
ms: Sunting perkataan menonjol

en: Edit redirect
ms: Sunting lencongan

en: Enabled
ms: Diperbolehkan

en: Enter redirects to import
ms: Masukkan lencongan untuk mengimpot

en: Error while saving this redirect
ms: Kesilapan berlaku semasa menyimpan lencongan ini

en: Error: a redirect for this URL already exists
ms: Silap: lencongan untuk URL ini telah wujud

en: Export redirects
ms: Ekspot lencongan

en: Export redirects to a CSV file
ms: Ekspot lencongan ke fail CSV

en: Generate a separate redirect file
ms: Buat fail lencongan yang berlainan

en: Generate internal linking suggestions
ms: Sedang menjana cadangan pautan dalaman

en: Generating suggestions for %1$s...
ms: Sedang jana cadangan untuk siaran...

en: If you need to have a list of all redirects, you can generate a CSV file using the button below.
ms: Jika anda memerlukan senarai semua lencongan, anda boleh jana fail CSV dengan menggunakan butang di bawah

en: Import .htaccess
ms: Impot .htaccess

en: Import from other redirect plugins
ms: Impot dari plugin lencongan yang lain

en: Import from:
ms: Diimpot dari:

en: Import redirects
ms: Impot lencongan

en: Import redirects from %s
ms: Impot lencongan dari %s

en: Internal linking
ms: Pautan dalaman

en: Item %1$s of %2$s analyzed.
ms: Siaran %1$s dari %2$s telah dianalisa.

en: Limit result set to items that are unindexed.
ms: Hadkan hasil tetapan kepada item yang tidak diindex.

en: Link suggestions
ms: Cadangan pautan

en: Make it serve a 410 Content Deleted header
ms: Jadikan ini layan 410 kepala Kandungan Dipadam

en: Mark as fixed:
ms: Tanda sebagai telah diperbetulkan

en: Mark this issue as fixed in %1$s.
ms: Tanda isu ini sebagai telah diperbetulkan di %1$s.

en: Modify your %1$s description by editing it right here
ms: Ubah deskripsi %1$s anda dengan menyunting di sini

en: New URL
ms: URL Baru

en: New URL:
ms: URL baru:

en: New prominent word
ms: Perkataan menonjol yang baru

en: New type can't be empty.
ms: Jenis baru tak boleh kosong

en: No prominent words
ms: Tiada perkataan-perkataan yang menonjol

en: Not Found
ms: Tidak dijumpai

en: Not all the required fields are filled.
ms: Tidak semua medan yang wajib diisi telah dipenuhi

en: Old URL
ms: URL lama

en: Old URL:
ms: URL Lama:

en: Origin
ms: Asal

en: Please enter the new URL for %s
ms: Sila masukkan URL baru untuk %s

en: Please note that the first row in this file is a header. This row should be ignored when parsing or importing the data from the export.
ms: Sila ambil perhatian bahawa baris pertama dalam fail ini dikenali sebagai kepala. Baris ini patut diabaikan apabila melakukan parsing atau impot data dari ekspot.

en: Please provide a %1$s description by editing the snippet below.
ms: Sila berikan deskripsi %1$s dengan mengedit snippet di bawah

en: Please provide a %1$s title by editing the snippet below.
ms: Sila berikan tajuk %1$s dengan mengedit snippet di bawah

en: Please select an image by clicking here
ms: Sila pilih imej dengan klik sini

en: Popular prominent words
ms: Perkataan-perkataan yang menonjol dan popular

en: Prominent words
ms: Perkataan-perkataan menonjol

en: Prominent words list
ms: Senarai perkataan-perkataan yang menonjol

en: Prominent words list navigation
ms: Navigasi senarai perkataan-perkataan yang menonjol

en: Redirect added.
ms: Lencongan ditambah

en: Redirect created from %1$s to %2$s!
ms: Lencongan dicipta dari %1$s ke %2$s!

en: Redirect deleted.
ms: Lencongan telah dipadam.

en: Redirect it to another URL
ms: Lencongkan ke URL lain

en: Redirect method
ms: Kaedah lencongan

en: Redirect this broken URL and fix the error
ms: Lencongkan URL rosak ini dan betulkan kesilapan

en: Redirect updated.
ms: Lencongan telah dikemaskini

en: Redirection
ms: Pelencongan

en: Redirects
ms: Lencongan

en: Redirects per page
ms: Lencongan setiap muka

en: Regex Redirects
ms: Lencongan Regex

en: Regular Expression
ms: Ekspresi biasa

en: Regular Expression (regex) Redirects are extremely powerful redirects. You should only use them if you know what you are doing. %1$sRead more about regex redirects on our knowledge base%2$s.
ms: Pelencongan Ungkapan Biasa (regex) adalah pelencongan yang sangat hebat. Anda hanya patut gunakan jika anda tahu apa yang anda lakukan. %1$sBaca lebih lanjut mengenai lencongan regex yang terdapat pada pangkalan pengetahuan kami%2$s.

en: Remove image
ms: Keluarkan imej

en: Safe Redirect Manager
ms: Pengurusan lencongan yang selamat

en: Save
ms: Simpan

en: Save Changes
ms: Simpan Perubahan

en: Save anyway
ms: Simpan sajalah

en: Search
ms: Cari

en: Search prominent words
ms: Cari perkataan-perkataan yang menonjol

en: Select this redirect
ms: Pilih lencongan ini

en: Separate prominent words with commas
ms: Pisahkan perkataan-perkataan menonjol dengan koma

en: Settings
ms: Tetapan

en: Show information about Facebook description
ms: Papar maklumat berkenaan deskripsi Facebook

en: Show information about Facebook image
ms: Papar maklumat berkenaan imej Facebook

en: Show information about Facebook title
ms: Tunjukkan maklumat berkaitan tajuk Facebook

en: Show information about Twitter description
ms: Papar maklumat berkenaan deskripsi Twitter

en: Show information about Twitter image
ms: Papar maklumat berkenaan imej Twitter

en: Show information about Twitter title
ms: Papar maklumat berkenaan tajuk Twitter

en: Simple 301 Redirects
ms: Lencongan 301 mudah

en: Stop analyzing
ms: Berhenti menganalisa

en: Target
ms: Sasaran

[ctx: Taxonomy General Name]
en: Prominent words
ms: Perkataan-perkataan yang menonjol

[ctx: Taxonomy Singular Name]
en: Prominent word
ms: Perkataan yang menonjol

en: The Regular Expression field can't be empty.
ms: Medan Regular Expression tak boleh kosong

en: The URL you are redirecting to seems to return a %1$s status. You might want to check if the target can be reached manually before saving.
ms: URL yang anda lencongkan memberikan status %1$s. Sila periksa sama ada destinasi anda boleh dicapai secara manual sebelum menyimpan.

en: The URL you entered could not be resolved.
ms: URL yang anda masukkan tidak ditemui.

en: The URL you entered returned a HTTP code different than 200(OK). The received HTTP code is %1$s.
ms: URL yang anda masukkan memberikan tanda bahawa kod HTTP berlainan dari 200(OK). HTTP yang diterima ialah %1$s.

en: The given image url cannot be loaded
ms: Imej URL yang diberi tidak diterima

en: The image you selected is too small for %1$s
ms: Imej yang anda pilih terlalu kecil untuk %1$s

en: The link suggestions metabox contains a list of posts on your blog with similar content that might be interesting to link to.
ms: Bahagian senarai cadangan pautan ini mengandungi senarai siaran yang mungkin sama apa yang ada dalam blog anda dan mungkin mempunyai kandungan yang menarik untuk anda pautkan.

en: The new URL field can't be empty.
ms: Medan URL baru tak boleh kosong

en: The old URL already exists as a redirect.
ms: URL lama telah wujud sebagai lencongan

en: The old URL field can't be empty.
ms: 	Medan URL lama tak boleh kosong

en: The redirect type is the HTTP response code sent to the browser telling the browser what type of redirect is served. %1$sLearn more about redirect types%2$s.
ms: Jenis lencongan adalah kod respon HTTP yang dihantar kepada pelayar sesawang yang memberitahu pelayar apakah jenis lencongan yang diguna. %1$sKetahui lebih lanjut mengenai jenis lencongan%2$s.

en: The redirect was added successfully.
ms: Lencongan telah berjaya ditambah

en: The redirect was deleted successfully.
ms: Lencongan telah berjaya dipadam.

en: The redirect was updated successfully.
ms: Lencongan telah berjaya dikemaskini

en: The redirect you are trying to save will create a redirect loop. This means there probably already exists a redirect that points to the origin of the redirect you are trying to save
ms: Lencongan yang anda sedang cuba simpan akan menghasilkan lencongan yang tidak terputus dan berterusan. Ini bermakna mungkin ada lencongan yang telah wujud yang merujuk terus kepada lencongan asal yang anda cuba untuk simpan

en: The terms saved successfully for the given post.
ms: Telah berjaya disimpan untuk siaran yang telah dimasukkan

en: There is no post found for the given post id.
ms: Tiada siaran yang dijumpai bersamaan dengan ID siaran yang diberi

en: This is an example title - edit by clicking here
ms: Ini contoh tajuk - klik sini untuk sunting

en: Type
ms: Jenis

en: Unknown error. Failed to create redirect.
ms: Kesilapan tidak dapat diketahui. Gagal mencipta lencongan.

en: Unknown error. Failed to update redirect.
ms: Kesilapan tidak diketahui. Gagal untuk kemaskini lencongan.

en: Update Redirect
ms: Kemaskini lencongan

en: Update prominent word
ms: Kemaskini perkataan menonjol

en: Upload image
ms: Naik muat imej

en: Use other image
ms: Guna imej lain

en: View prominent word
ms: Papar perkataan menonjol

en: Want to use our internal linking tool? Analyze all the published posts, pages and custom post types to generate internal linking suggestions.
ms: Hendak gunakan tool pautan dalaman kami? Analisa semua terbitan siaran dan mukasurat untuk menjana cadangan pautan dalaman.

en: We are unable to detect an image in your post that is large enough to be displayed on Facebook. We advise you to select a %1$s image that fits the recommended image size.
ms: Kami tidak dapat mengesan imej dengan saiz yang cukup besar dalam posting anda untuk dipaparkan di Facebook. Kami nasihatkan anda untuk memilih imej %1$s yang sesuai dengan saiz imej yang disyorkan.

en: We're unable to create the directory %s
ms: Direktori %s tak dapat dicipta

en: We're unable to save the redirect file to %s
ms: Kami tak dapat menyimpan fail lencongan ke %s

en: We're unable to save the redirects to your %s file. Please make the file writable.
ms: Kami tak dapat simpan lencongan ke dalam fail %s anda. Sila pastikan fail boleh ditulis semula

en: We're unable to write data to the file %s
ms: Kami tak dapat menulis data ini ke fail %s

en: Web server
ms: Pelayan web

en: Write redirects to the %1$s file. Make sure the %1$s file is writable.
ms: Tulis lencongan ke fail %1$s. pastikan fail %1$s boleh ditulis semula

en: You are already editing a redirect, please finish this one first
ms: Anda sedang menyunting satu lencongan, sila habiskan lencongan ini dulu

en: You can copy the contents of any %1$s file in here, and it will import the redirects into %2$s.
ms: Anda boleh menyalin kandungan fail %1$s di sini, dan ia akan mengimport pelencongan itu ke dalam %2$s.

en: You can't redirect a URL to itself.
ms: Anda tak boleh lencongkan URL ini ke atas URL yang sama

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the redirect.
ms: Anda tak perlu cipta lencongan untuk URL %1$s kerana lencongan telah wujud.  Jika anda setuju, anda boleh tanda isu ini sebagai sah dan betul. Jika tidak setuju, sila kembali ke muka surat lencongan dan tukar lencongan.

en: You do not have to create a redirect for URL %1$s because a redirect already exists. The existing redirect points to %2$s. If this is fine you can mark this issue as fixed. If not, please go to the redirects page and change the target URL.
ms: Anda tak perlu cipta lencongan untuk URL %1$s kerana lencongan telah wujud. Lencongan sedia ada merujuk kepada %2$s. Jika anda setuju, anda boleh tanda isu ini sebagai sah dan betul. Jika tidak setuju, sila kembali ke muka surat lencongan dan tukar URL sasaran.

en: You have unsaved redirects, are you sure you want to leave?
ms: Anda ada lencongan yang belum disimpan, adakah anda pasti hendak tinggalkan sekarang?

en: You need to analyze your posts and/or pages in order to receive the best %1$slink suggestions%2$s.
    
    					%3$sAnalyze the content%4$s to generate the missing link suggestions.
ms: Anda perlu analisa siaran dan/atau mukasurat anda untuk membolehkan anda menerima %1$spautan cadangan%2$s.
    
    					%3$sAnalisa kandungan%4$s untuk menghasilkan cadangan pautan yang mungkin terlepas pandang.

en: You're redirecting to a target that returns a 301 HTTP code (permanently moved). Make sure the target you specify is directly reachable.
ms: Anda sedang melencongkan ke destinasi kod 301 HTTP (dipindahkan secara kekal). Pastikan destinasi yang dipilih boleh dihubungi.

en: Your redirect is missing the subdirectory where WordPress is installed in. This will result in a redirect that won't work. Make sure the redirect starts with %1$s
ms: Lencongan anda tiada sub-direktori di mana WordPress dipasang. Ini akan mengakibatkan lencongan tidak berfungsi. Pastikan lencongan bermula dengan %1$s

[ctx: noun]
en: Type
ms: Jenis
